Jaki fotelik dla dziecka po nosidełku?

Jaki kolejny fotelik dla dziecka?

Co po nosidełku ? Kiedy zmienić fotelik ? Ale przecież nóżki już wystają?

Prawdopodobnie najtrudniejszą decyzją podejmowana przez rodziców podczas wożenia dzieci w fotelikach samochodowych jest wybór fotelika z II grupy tj.fotelika PO nosidełku zwanej także łupiną.

Kiedy przesiadamy się z fotelika z grupy 0-13kg na większy?

  • Kiedy waga dziecka przekracza dopuszczalny limit dla tego fotelika, czyli np. mamy fotelik do 13 kg. 13,1kg to już zbyt dużo,
  • W nosidełku kolejnym czynnikiem prowadzącym do zmiany jest wystawanie głowy z fotela. Główka dziecka nie może wystawać ponad jego górna krawędź. NÓŻKI MOGĄ WYSTAWAĆ i będą także wystawać w kolejnych fotelikach,
  • pasy uprzęży są zbyt krótkie, żeby objąć i zapiąć poprawnie ciało dziecka.

Najczęstszym momentem przesiadki na wiekszy fotelik jest wiek dziecka pomiędzy 9, a 12 miesiącem życia. Wtedy to najczęściej dzieciaczki samodzielnie siedzą, czy nawet chodzą i jest to dobry moment na zmianę fotela na większy, ażeby w samochodzie Mały Podróżnik także oglądał świąt z pozycji pionowej, a nie nabawił się “depresji sufitowej” czyli ciągłego oglądania podsufitki w samochodzie – z tym oczywiście sobie żartujemy.

Co teraz, jaki kolejny fotelik wybrać?

Jeśli Wasza Pociechy jest już “gotowa” na przesiadkę do większego fotela, to teraz należy zastanowić się jaki będzie najlepszy. Opcji jest dużo, jednak według nas rozważyć należy dwie, które będą najlepiej dopasowane do aktualnych potrzeb Małego Podróżnika. Zgodnie z normą UN R129 (i-Size) dzieci muszą podróżować tyłem do kierunku jazdy do co najmniej 15 miesięcy, jednak zalecamy, aby zachować ten kierunek jazdy jak najdłużej!

Swandoo Marie 2 - 0-18

“Osiemnastka” – Fotelik z grupy 0-18kg/9-18kg – większość foteli w tych parametrach montowanych jest w samochodzie za pomocą systemu ISOFIX, do lektury na ten temat odsyłamy tutaj. Występują również modele montowane na pasy samochodowe. Fotele z tej grupy posłużą dziecku do osiągnięcia 105cm wzrostu lub limitu wagowego 18kg. Siedziska te mogą być montowane przodem do kierunku jazdy, tylko tyłem do kierunku jazdy lub z możliwością zapięcia przodem oraz tyłem. W tej grupie zawartych jest także większość fotelików obrotowych 180° lub 360°, które oferują możliwość obrotu fotela w kierunku drzwi samochodu co znacznie ułatwi Wam posadzenie dziecka w samochodzie oraz prawidłowe zapięcie go w pasy. Przykładowe modele foteli w każdej z podanych wyżej konfiguracji:Maxi Cosi Tobi, Concord Reverso Plus i-size, Cybex Sirona M2 i-Size, Britax Romer Dualfix M i-Size.


Avionaut Sky - 0-25

“Dwudziestka-piątka” – Fotelik z grupy 0-25kg/9-25kg – większość foteli w tych parametrach montowanych jest w samochodzie za pomocą pasów samochodowych jednak występują również montowane na ISOFIX.Fotele z tej grupy posłużą dziecku do osiągnięcia 110/115cm wzrostu, a niektóre nawet do 134cm lub limitu wagowego 25kg. Większość fotelików z tej grupy jest typowymi RWF-ami ( ang. Rear Way Facing) czyli fotelami tyłem do kierunku jazdy, jednak występują także wyjątki. Przykładowe modele foteli w każdej z podanych wyżej konfiguracji: Britax Romer Max Way Plus, Klippan Century, GB Convy- Fix.

Prawidłowy dobór fotelika do samochodu, dziecka oraz poprawny montaż.

Najlepszy i najdroższy fotelik źle dopasowany do samochodu może stać się nawet niebezpieczny dla dziecka

  • Bardzo ważnym kryterium przy wyborze fotelika 9-18 kg czy 9-25 kg jest zapewnienie dziecku komfortu podróżowania – odpowiedniego kąta oparcia. Duża część fotelików z tej grupy nie pasuje do samochodu z powodu tego, że nie daje się ich zamontować w pozycji komfortowej, pozwalającej na zasypianie bez opadania głowy. Dzieje się tak w wyniku zbyt pionowego montażu takiego fotelika na siedzeniu samochodu – i tego też nie można stwierdzić “zaocznie”, bez przymiarki.
  • Każdy fotelik samochodowy żeby spełniał swoją funkcję i rzeczywiście zapewniał nam te ” 4 czy 5 gwiazdek bezpieczeństwa” musi być prawidłowo zamontowany. Zawsze zgodnie z instrukcją obsługi, tak mocno, jak to jest możliwe, a jeżdżący w nim Mały Podróżnik musi spełniać wszystkie kryteria jakich wymaga producent danego fotelika.

Na zakończenie naszego krótkiego poradnika zaznaczymy tylko, że jesteśmy salonem z największym doświadczeniem w całym regionie, który oferuje fachowe doradztwo, pomoc przy dobrze, montażu oraz naukę prawidłowej i samodzielnej obsługi fotelików samochodowych. W odróżnieniu od innych nie jesteśmy ogólnopolską sieciówką a rodzinną firmą w 100% z rodowodem Podkarpackiem. Bardzo serdecznie zapraszamy, zawsze czekamy zwarci i gotowi od 6 do 12 kwietnia przygotowaliśmy dla Was bezkonkurencyjne oferty niemal na wszystkie foteliki w tych grupach wiekowo-wagowych. Do zobaczenia !

BeeSzop & KaryKot
Rzeszów, ul. Osmeckiego 6a.
Jeżeli nie możesz odwiedzić naszego sklepu.. skontaktuj się z nami:
beeszop@gmail.com
665-808-802